Дарья-В 468*60 - газ, котлы, вода, тепло
Текст       Автор    
Реклама

Электро крамница 100*100 Электрика, кабель, освещение.

  Статьи
Перліт - перлина, дарована природою

Після багаторічного захоплення синтетичними матеріалами, які виявились небезпечними для людини, і, на жаль, викликали багато гірких розчарувань, ми знову з надією звертаємо свої погляди до матінки природи - вона надає допомогу, приносячи свій безцінний природний дарунок у вигляді унікального матеріалу - перліту. Сировиною для його виробництва служить гірська вулканічна порода, здатна при нагріванні спучуватися ( на зразок поп корну).

На щастя, ми маємо унікальні запаси перлітової сировини в Закарпатській області, близько 100 мільйонів кубічних метрів, що дозволяє налагодити стабільний випуск перлітової продукції, саме якої особливо потребує сучасне будівництво та інші галузі промисловості.

Легкий, інертний, негорючий, нетоксичний матеріал, що одержав добре відому назву "спучений перліт", він знайшов застосування більш ніж в 40 видах промисловості: будіндустрії, металургії, медицині, харчовій промисловості й багатьох інших. Зараз важко знайти країну, де б не було розвинуто перлітового виробництва. У більшій частині Європи немає родовищ перліту, але досить розвинена його переробка. Світові постачальники Греція й Туреччина відправляють сировину навіть за океан. Понад п'ятдесят років у багатьох країнах світу зростає і розвивається його виробництво й застосування. Болгарія, Угорщина, Греція і ряд інших європейських країн успішно використовують свої природні запаси перліту, створюють навколо них розвинену інфраструктуру. У цих умовах особливо важливо підтримати вітчизняного виробника. Світовий рівень виробництва перлітових матеріалів у рік доходить до 20 мільонів кубічних метрів, а в США - його найбільшому виробнику й споживачеві, досягає 7 млн. кубічних метрів на рік.

Спучений перліт є прекрасним сорбентом, шо робить можливим його використання у багатьох сферах виробництва: його використовують для фільтрації вин, сиропів, пива, рослинних олій, стічних і питних вод, для збору нафтопродуктів з поверхні водойм, що дозволяє ліквідувати наслідки екологічних аварій і забруднення навколишнього середовища.

Простір для фантазії його застосвання просто необмежений.

У сільському господарстві агроперліт (спучений перліт) застосовується для:

1) Поліпшення структури грунту:

- є розпушувачем - поліпшується повітряно-утримуюча здатність грунту;

- як гідрофільний матеріал добре утримує вологу в грунті й при необхідності легко віддіє її рослинам;

- стабілізації температурного режиму, що вологи й розпушуванності грунту, що захищає його не тільки від промерзання, йле й від перегріву.

2) Створення штучного грунту:

- як гідропоніку для тепличного господарства.

3) Зберігання корнеплодів: картоплі, томатів і т.д.

4) Широко застосовується при створенні газонів, тенісних кортів, полів для гольфа, а також для вирощування дернового шару для озеленення територій.

Спучений перліт можливо використовувати для вирощування екологічно чистих рослин на грунтах, заражених радіонуклідами. Практично всі ліси Норвегії останніх тридцяти років вирощені із саджанців з застосуванням перліту. При ворощуванні помідорів у Шотландії застосовують грунтові суміші з перлітом, і навіть ігрове поле стадіону в Індії виконане з застосуванням агроперліта.

Перліт є достатньою альтернативою торфу, але має цілий ряд переваг, однією із яких є повна відсутність органіки. Спучений перліт, одержаний у печах при температурі 1000-1150 С, не має не тільки насіння бур'янів, але й личинок шкідливих комах.

Високий рівень застосування перліту в будіндустрії підтверджує його багаторічний статус "універсала-будівельника". Впевненість в абсолютній єкологічній чистоті матеріалів, з яких він створений, дає саме головне: переконаність, що здоров'ю наших дітей у такому будинку ніщо не загрожує. Перліт використовується при температурі ві - 200 до + 875 С. Сьогодні, коли гостро стоїть проблема енергозбереження, важко переоцінити застосування вітчизняних теплоізоляційних перлітових матеріалів у будівництві. Перліт абсолютно безпечний для людини, не викликає алергійних реакцій, створює сприятливий клімат у приміщенні. Фантастична рухливість забезпечує використання перліту як засипкого матеріалу. Він повністю заповнює всі порожнини, не піддається гниттю, не приваблює паразитів і мурах, негорючий - при нагріванні перліт не займається й не виділяє шкідливих для людини компонентів, відмінний звукоізолятор, довговічний. Масове застосування перлітових розчинів у будівництві з успіхом практикується за кордоном (США, Італії, Англії і т.д.). Для прикладу, звернемося до фактів: застосування теплоперлітової штукатурки (Перлина С-20) товщиною 3 см. за своїми теплоізоляціними властивостями, рівноцінно 15 см цегельної кладки. За статистичними даними, застосування перлітових штукатурних розчинів у будинках дозволяє знищити витрати тепла та опалення в перерахунку на газ до 1,2-1,5 кубічних метрів на 1 квадратний метр стіни в рік, що еквівалентно 15 великим (50 л) газовим балонам для будинків із 100 квадратними метрами стінових огороджень. Таким чином, застосування будматеріалів, що містять у своєму складі перліт, дозволить зменшити негативний ефект від майбутнього подорожчання енергоносіїв. Крім зменшення витрат на опалення, ефекивність застосування перлітової штукатурки обумовлена відповідним зменшенням товщини стін будинку, а звукопоглинання перлітової суміші в 1,5 рази вище, ніж у цегли. Вогнестійкість конструкцій, захищених перлітовою штукатуркою в 2 рази вище, ніж конструкцій із звичаюною штукатуркою. Коментарі, як говориться, зайві.

Світ споживання змінився. Змінілися, насамперед, наші вимоги до нього в епоху конкуренції й величезного вибору наданих товарів, матеріалів і послуг, ми віддаємо свої переваги тільки найякіснішим, нешкідливим і економічно вигідним.

 

Бажаючі придбати сухі суміші на основі перліту, агроперліт, пісок прлітовий і т.д. можуть звертатися в ТОВ "Промтек-2000":

м. Київ, вул. Фрунзе,102

т. (044) 417-3035, 531-9610

 

 

 

 

на правах реклами

Для любимых клиентов
Номер фирмы:
Пароль:

Хотите стать любимым?

На сайте представлено
Фирм 1928
Товаров и услуг 8772
Статей 205

 

E-mail: reklama@vdd.com.ua,  тел.278-0010
© 2002 • "Все о доме, все для дома"
Дизайн и програмирование "МАК-про"

Лестницы
Вверх
Rambler's Top100